• Druhá mezinárodní konference PROBUD v rámci výstavy AQUATHERM Nitra 2019

Termín konání: 07. 02. 2019Místo: Nitra – AGROKOMPLEX Výstavnictvo Nitra

Záštitu nad konferencí převzal:
Prezident Cechu topenářů a instalatérů České republiky pan Bohuslav Hamrozi

Konference proběhne

07.02. 2019 – Vlastní konference v kongresových prostorách výstaviště AGROKOMPLEX Výstavnictvo Nitra, pavilon K1, vstupní hala od 10:00 hodin do 15:00 hodin

Konferenční poplatek: BEZ POPLATKU

Ubytování: Pro účastníky registrované do 28. 01. 2019 cena: 1.500,- Kč/ dvojlůžkový pokoj v hotelu ViOn Zlaté Moravce.
Při registraci po termínu 28. 01. 2019 ubytování v hotelu Topoľčianky (doprava zabezpečena tam i zpět) cena 1.875,- Kč/ dvojlůžkový pokoj

Zabezpečena bezplatná doprava pro registrované do 28. 01.2019 z města Prahy do Nitry (Další nástupní místa Brno a Bratislava) dne 06. 02. 2019 a do Prahy (Výstupní místa Bratislava a Brno) dne 7. 2. 2019. Přesné časy a místa budou upřesněny.
_______________________________________________________

  • Konference Ostrovy života – Technická řešení pro budovy v rámci minialtmalizace dopadů sucha a horka

Termín konání: 25. a 26. 2019

Místo: Brno hotel Holiday Inn, Křížkovského 20

Konference reaguje na změny klimatu, s přibývajícím obdobím dlouhého sucha a vysokých teplot, ve městech a obcích vznikají tepelné ostrovy. Účinek takových tepelných ostrovů lze přitom ovlivnit zelenou zástavbou, která zároveň zadrží srážkovou vodu a ochladí okolní prostředí.

Hlavní otázky:

  • Jak zlepšit kvalitu vnitřního prostředí a docílit optimální teploty v budově v období extrémních venkovních teplot?
  • Jak lze ušetřit na energiích i v období růstu cen?
  • Jak využít efektivně střechu, aby sloužila obyvatelům domu?

Klíčová témata: zelené střechy, recyklace šedé vody, ostrovní řešení s FVE, zadržení a využití srážkové vody, dotační podpora, termoregulační systémy budov

Chci se přihlásit na konferenci

Konference cílí na „budovy“, které můžou fungovat doslova jako ostrov života, který je jak soběstačný tak zároveň zmírňuje okolní tepelné ostrovy. Kromě recyklace tzv. šedé vody, dokáže takový dům efektivně zadržovat srážkovou vodu a tu dále využívat a zároveň ušetřit při odvádění srážkové vody do kanalizace. Instalací zelené střechy sníží svou energetickou náročnost. Taková střecha vodu zadržuje a ochlazuje nejenom budovu, ale i okolní prostředí. Přispívá ke zlepšení mikroklimatu v silně zastavěných oblastech s nedostatkem zeleně a částečně nahrazuje přírodní prvky. Zelenou střechou vzniká také bezpečný, společenský prostor k relaxování. Budova tak nejen sníží svou celkovou energetickou náročnost, ale také přispěje k lepšímu prostředí v zastavěných oblastech.

Cílovou skupinou konference jsou zejména vlastníci bytových i nebytových domů, správcovské organizace bytového i nebytového fondu, zástupci měst a obcí a také projektanti a široká veřejnost. Ti všichni mohou vodohospodářskou problematiku řešit přímo v domech pomocí zmíněných opatření a přispět k tomu, aby se ve městech lépe žilo i v období velkých extrémních venkovních teplot.

Konferenci podporuje Český hydrometeorologický ústav a Karlova univerzita, kteří přinášejí alarmující informace v oblasti modelů vývoje klimatu pro blízkou budoucnost.

Záštitu nad konferencí převzali:

alt
alt
alt
alt

altRNDr. Jana Plamínková, radní hl. m. Prahy

 

Odbornou záštitu převzal:

alt

Informace o konferenci jsou zveřejněny také na www.ostrovy-zivota.eu