Počátkem roku 2018 uvedla Thermona na trh novou řadu kotlů THERM 25. Jedná se o kondenzační kotle s novým typem hořáku a kondenzačního tělesa. Novinka se byla představena veřejnosti na výstavě Infotherma a je již dostupná v prodejní síti. Bude také prezentována na veletrhu Aquatherm v Praze ve dnech 27.2. – 2.3. 2018.

Kondenzační technologie je již dostupná řadu let, výrobci se ale stále snaží přicházet s inovacemi, které zlepší emisní a regulační parametry kotlů. Posledním příkladem je řada THERM 25, ve které je použit nový hořák využívající technologii BLUEJET®. Důmyslný systém tvarování jeho spalovací lamely vyniká zejména mimořádným rozsahem modulace 1:10, tedy od 2,5 do 25 kW. Díky lepší distribuci plamene i při nižším výkonu pracuje kotel s velkou účinností v celém rozsahu výkonu.

Díky nové koncepci vícefázového ventilátoru, který je tichý i při vysokých otáčkách, má kotel tichý chod a hodí se tak nejen pro instalaci v rodinných domech, ale také v bytech, kde doslova splyne s interiérem. Tomu napomáhají i malé rozměry, díky kterým kotel prakticky přehlédnete.

K podstatným změnám došlo uvnitř kotle, který je nově osazen směšovacím ventilem s menšími rozměry a komponenty s nízkou spotřebou elektrické energie. Díky sdružené elektrodě hořákové stěny kondenzačního tělesa provádí kotel nepřetržitou optimalizaci procesu spalování tak, aby bylo dosaženo požadovaného tepelného komfortu i co nejnižší spotřeby energie.

THERM 25 je technicky nejvyspělejší řada v našem výrobním programu, disponuje moderní elektronikou s automatickou optimalizací spalování. Předpokládáme, že najde široké uplatnění v českých domácnostech, čemuž jistě pomůže i cena, kterou se nám podařilo udržet pod hranicí 40 tisíc korun.

Díky plynulé regulaci výkonu od 2,5 do 24,9 kW najde nová řada využití jak v energeticky nenáročných nemovitostech jako jsou byty a novostavby, tak i ve starších rodinných domech. Nabízíme všechny běžné varianty, tedy populární verzi s průtokovým ohřevem vody v sekundárním deskovém výměníku o okamžitém výkonu necelých 25 kW – THERM 25 KDC, nebo variantu s možností připojení k nepřímo ohřívanému zásobníku – THERM 25 KDZ, která poskytuje maximální tepelný komfort i při odběru teplé vody z více míst současně. Vestavěný zásobník 55 l pak obsahuje verze THERM 25 KDZ5. Poslední možností je pořízení kotle pouze pro vytápění THERM 25 KD, tedy bez možnosti ohřevu teplé vody.

Více informací o nových produktech i dalších společnosti najdete na www.thermona.cz